Verbond blij met elektronische polis
Bedrijfsleven en burgers kunnen binnenkort kiezen voor een elektronische in plaats van een papieren verzekeringspolis.
Dat blijkt uit een wetsvoorstel van minister Hirsch Ballin van Justitie, waarmee de ministerraad onlangs heeft ingestemd.
Het Verbond juicht dit initiatief het van harte toe. Verzekeraars mogen nu al wel via internet verzekeringen aanbieden, maar de polis moet nog steeds schriftelijk worden verstrekt. Justitieminister Donner gaf in de zomer van 2006 aan dat wetgeving voor de elektronische polis in voorbereiding was. Met het wetsvoorstel van Hirsch Ballin wordt daar nu invulling aan gegeven.
Het voorstel reikt overigens verder dan alleen de elektronische polis. Andere onderhandse akten, zoals een koopakte van een woning, worden ook in elektronische vorm toegestaan. Voor alle gevallen geldt wel dat een elektronische polis of akte alleen is toegestaan als de verzekeringnemer daarmee instemt.
Het kabinet wil voor alle betrokkenen de administratieve lasten verminderen door de mogelijkheden van het elektronische verkeer optimaal te benutten
Bron: Verbond van Verzekeraars
(27-09-2007)