Spaarders laten ruim 4 miljard liggen
Het spaargeld van Nederlanders bevindt zich voornamelijk bij de grote Nederlandse banken. Die bieden echter rentes aan, ver onder het marktgemiddelde. Nederlandse spaarders laten jaarlijks ruim 4 miljard euro liggen omdat ze niet van spaarrekening veranderen.
De RENTE-METER, een overzicht van spaarrekeningen zonder voorwaarden, toont aan dat de meeste grote Nederlandse banken hun spaarders zwaar benadelen. Zij bieden op hun basisspaarrekeningen rentes die tussen de 1,25 en 2,25 procent onder het marktgemiddelde van 3,75 procent liggen. Enkele weken geleden werd de Postbank zwaar onder vuur genomen, vanwege de bijster lage rentetarieven van 0,5 procent op de plusrekening en de kapitaalrekening met 1,1 procent rente. De bank zou hiermee 140 miljoen extra winst hebben behaald.

Ronald Hilgersom, voorzitter van de Vereniging Consument en Geldzaken, noemt de consument 'lui en moeilijk uit de stoel te krijgen. Eigenlijk zouden we met zijn allen de straat op moeten gaan.'

Bron: Independer

(19-11-2007)